Typy společností, založení firmy, ….

Ready made společnosti

Ready made společnosti jsou klasickými společnostmi, kterou jsou zapsané v obchodním rejstříku, mají své sídlo, svůj název, identifikační číslo, jednatele a také splacený základní kapitál. Mohlo by se tedy zdát, že se opravdu jedná o klasickou společnost. Avšak je zde jeden podstatný rozdíl.

Ready made společnosti neprovozují žádnou obchodní činnost. Jsou zakládány pouze za účelem prodejem koncovému zákazníkovi, který si pak se společností může dělat samozřejmě co chce.

Jde zde především o to, že zákazník koupí již hotovou společnost, takže se vlastně vyhne zdlouhavým administrativním procesům, kterým by se nevyhnul, kdyby zakládal společnost sám, na vlastní pěst. Prodejem těchto takzvaných ready made společností se zabývá poměrně veliké množství firem, které nabízejí například společnosti s ručením omezeným, akciové společnosti a také takzvané evropské společnosti.

Pokud byste zakládali společnost na vlastní pěst, tak by tento proces mohl trvat i několik týdnů. Pokud si koupíte ready made společnost, tak máte vše vyřešené během pár dnů, podle platných právních předpisů. Při koupi ready made společností si můžete také vybrat historii společnosti, tedy jak dlouho je společnost v obchodním rejstříku.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Předem založené společnosti a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.