Typy společností, založení firmy, ….

Změna sídla firmy

Změna sídla firmy v obchodním rejstříku může být procesem opravdu zdlouhavým. Proto se na tento proces specializuje celá řada společností, které se tímto zabývají. Jestliže bude nové sídlo společnosti v nějakém jiném městě, tak je nutné, aby byla změněna zakladatelská listina.

Pro tento proces budete muset dát společnosti, která Vám toto bude zařizovat, souhlas veškerých společníků společnosti a nebo notářsky zapsané a ověřené usnesení valné hromady společnosti.

Jakmile se tedy odsouhlasí změna sídla společnosti, tak můžete podat návrh na změnu v obchodním rejstříku. Jestliže budete chtít podat návrh na změnu sídla společnosti, tak budete muset předložit poměrně veliké množství různých dokumentů. Jedná se například o dokument, ve kterém je obsaženo plné znění stanov Vaši společnosti. Dalším dokumentem je pak například souhlas o poskytnutí sídla společnosti nebo firmě.

Tento souhlas může být samozřejmě nahrazen například nájemní smlouvou. Dále se jedná o výpis z katastru nemovitostí, který vlastně dokládá to, že osoba, která Vám prostory bude poskytovat nebo prodávat, je opravdu vlastníkem těchto prostor a může s ním tedy nakládat.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Poskytnutí prostor a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.