Typy společností, založení firmy, ….

Souhlas s umístěním sídla firmy

Souhlas s umístěním sídla firmy je dokumentem, který je v drtivé většině případů vyžadován při procesu změny sídla společnosti. Jde o to, že pokud měníte sídlo společnosti, tak musíte mít nějaké nové sídlo společnosti.

Toto sídlo pak samozřejmě někdo vlastní, přičemž Vy musíte získat tento souhlas s umístěním sídla firmy. Jakmile toto všechno budete mít, tak můžete konečně provést změnu sídla společnosti. Tuto změnu však také ale musíte dát vědět dalším úřadům. Jedná se v prvé řadě o živnostenský úřad, kde musíte do patnácti dnu od změny sídla společnosti vyplnit takzvaný změnový list.

Dále musíte dát také vědět finančnímu úřadu, přičemž limit je také patnáct dnů. Dát vědět finančnímu úřadu můžete dvojím způsobem. Můžete za prvé změnu doložit novým živnostenským oprávněním a nebo za druhé výpisem z obchodního rejstříku s údaji o nabytí právní moci. Posledním místem, kde musíte dát vědět při změně sídla společnosti, je pak také zdravotní a sociální pojišťovna. To však pouze v případě, že Vaše společnost má zaměstnance.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Poskytnutí prostor a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.