Typy společností, založení firmy, ….

Offshore společnosti

V prvé řadě si musíme vlastně vysvětlit, co to takzvané offshore společnosti jsou. Abychom to pochopili, tak si musíme první povědět o takzvaných daňových rájích. Daňovými ráji jsou označovány ty země, ve kterých jsou mimořádně zvýhodňovány zahraniční firmy, především co se týče daňové povinnosti.

Těmito zeměmi jsou nejčastěji menší země, s velice nízkým počtem obyvatel, avšak země, které jsou vysoce ekonomicky výkonné. Jak již byl řešeno výše, nejčastěji využívají těchto daňových rájů takzvané offshore společnosti, přičemž ročně je zakládáno celosvětově až několik desítek tisíc takových společností.

Jsou to vlastně ve své podstatě právnické osoby (stejně jako u nás například s.r.o. nebo a.s.), které se registrují v těchto zemích, neboť je zde velice příjemný daňový režim. Nemůžeme však takových společností využívat například pro řemeslnou výrobu nebo pro tuzemský maloobchod. Často jsou využívány například pro poradenské služby, reklamní služby, elektronické služby, zprostředkovávací služby a tak podobně.

Abyste mohli založit tuto offshore společnost, tak musíte dodržovat několik hlavních zásad. Jedná se například o to, že musíte mít v dané zemi sídlo (společnost), musíte zde mít alespoň svého zástupce a tak podobně.

Komentáře jsou uzavřeny.